V zimní přestávce do Nového Jičína

I přes herní pauzu v zimním období, která nohejbalovému sportu tolik nepřeje, vyrazili čtyři žáci a dva hráči našeho klubu v sobotu 21. 11. 2015 do Nového Jičína, kde se konal 5. ročník nohejbalového turnaje „O putovní pohár TJ Nový Jičín“ tříčlenných družstev. Ač se maximální kapacita turnaje – 24 týmů – nenaplnila, i 11 trojic předznamenalo kvalitní nohejbalové boje na třech kurtech místní haly ABC.

Oběma týmům, tj. Bajdě "A" (Richard Miškovský, David Němec, Dominik Rezek) i "B" (Martin Málek, Lukáš Němec, Marek Vilímek), se podařilo postoupit do čtvrtfinálových bojů. Druhý uvedený nestačil na svého soupeře a podlehl ve třísetové vyrovnané bitvě. Zato Áčku se podařilo postoupit do semifinále, kde se muselo sklonit před celkově druhým týmem turnaje po setech dvakrát 10:8. Ani velké odhodlání v bitvě o třetí místo nepomohlo našim hráčům k zisku prvního setu, který prohráli posledním možným míčem 10:9 a set druhý bral soupeř téměř zadarmo.

I přesto se celkově nejednalo o neúspěch, ba naopak, turnaj výborně posloužil k poměření sil proti herně neznámým hráčům z jiných koutů republiky v mužské kategorii a ke zdokonalení herních činností právě v zápasovém tempu. Mimo drobné ceny za čtvrté místo si na své přišel i Marek Vilímek, který bral cenu za nejmladšího hráče turnaje.