Koncem roku tradičně do Brumova

Bývá již tradicí, že naši hráči vyjíždí 27. prosince za nohejbalem do údolí Bílých Karpat. V rámci dalšího Memoriálu Zdeňka Miklase se o putovní pohár do Brumova-Bylnice sjelo 15 trojic, rozdělených do tří skupiny po čtyřech a jedné po třech týmech. Tým Kroměříže ve složení Martin Málek, Richard Miškovský, David Němec a Marek Vilímek byl nalosován do té o třech. V ní si připsal pouze jednu bodově stejnou remízu a k tomu porážku, naštěstí však do osmifinále postupovaly všechny týmy.

Hned v prvním vyřazovacím zápase museli hráči otáčet nepříznivý vývoj po prvním prohraném setu. Proti týmu Kankunen se však vzchopili a vyhráli 2:1. Čtvrtfinále se neslo v podobném duchu, první prohraný a druhý vyhraný set. Třetí dospěl do nepříznivého stavu 6:8. Po oddechovém čase a střídání, kdy přišel Martin Málek posílit útok, začal nevídaný obrat. Jedna chyba soupeře, dvě uklizené smeče do volných prostorů a nakonec vítězný blok vysokého dorostence znamenal otočení třetího setu na konečných 10:9. Do semifinále vyslala Kroměříž vítěznou sestavu (Málek, Němec, Vilímek) a ta po dvou setech postoupila do finále, přičemž v družstvu Bylnice B vynikal teprve desetiletý, výborně hrající Adam Fojtík.

Ve finále, ač na tři hrané sety, Kroměříž nestačila na tradičního rivala, tým Pegas. S přehledem hrajícího Richarda Mücka doplňovali Petr Špok a Jaroslav Kašpar. Na šikovného levonohého hráče tentokrát rotování sestavou nezabralo, ale i tak celkově druhé místo bylo po předvedené hře v základní skupině víc než příjemným překvapením. Všem pořadatelům patří dík za super atmosféru i pohoštění. Turnajovou fotogalerii si můžete prohlédnout zde.