Ani déšť nezastavil 29. ročník Lojza Cupu

V sobotu 13. září se na kurtech NK Bajda rozehrál již 29. ročník tradičního Lojza Cupu. Letošní ročník se zahajoval za účasti poměrně silného deště a snad nikdo ze šestnácti přihlášených družstev nepochyboval o tom, že turnaj nebude dokončen. Všechny chmurné předpovědi o počasí se ukázaly jako liché a slunce, které vyšlo, vydrželo až do závěru turnaje. Urputné boje k tomuto turnaj již tradičně patří a nebylo tomu jinak i letos. Snad polovina ze všech soutěžících družstev mohla dosáhnout zaslouženého vítězství. Až tak veliká byla vyrovnanost jednotlivých týmů. Turnaj zpestřilo po dlouhé době také družstvo žáků NK Bajda, které způsobovalo problémy mnoha favoritům. Ke zvláštnostem patřilo, že po mnoha letech stanula na stupni vítězů opět žena, což svědčí o zlepšující se kvalitě ženského nohejbalu. Finálové utkání bylo ukázkou toho, v čem je nohejbal tak přitažlivý i pro diváky, kteří při své největší letošní návštěvě na Bajdě odměnili vítěze zaslouženým potleskem.

Vítězná první tři družstva si tradičně odnesla hodnotné ceny. Poděkování patří také sponzorům turnaje a všem, kteří se na přípravě a průběhu aktivně podíleli. Celkové pořadí turnaje:

  1. England (Lukáš Bábek, Igor Balog, Marek Kotleba)
  2. Klády (Karel Doležel, Lubomír Polášek, Jan Valášek)
  3. Ruská trojka (Martin Menšík, Marek Novotný, Petra Polášková)

Fotografie z turnaje naleznete v turnajové fotogalerii, video z turnaje je pak k dispozici na stránce o historii turnaje, kde naleznete záznamy i z předcházejících ročníků.