O nás

Okresní výbor nohejbalového svazu (OVNS) Kroměříž

Okresní výbor nohejbalového svazu Kroměříž je řídící orgán soutěže okresního přeboru v nohejbalu na našem okrese. Okresní přebory nejsou organizovány ani řízeny Českým nohejbalovým svazem, z tohoto důvodu si můžeme dovolit pozměnit, respektive přizpůsobit podmínky či pravidla tak, aby přihlášeným týmům co nejvíce vyhovovaly.

Okresní výbor Nohejbalového svazu se skládá z předsednictva a členů. Předsednictvo tvoří předseda a jednatel OV, členové jsou všichni vedoucí týmů nebo jejich zástupci z přihlášených týmů aktuálního ročníku, přičemž jeden tým má jen jeden hlas při rozhodovacích procesech.

Aktuální složení OVNS Kroměříž (ročník 2015):

Předsednictvo: Předseda – Jindřich Procházka
Tajemník, zástupce – Lukáš Němec
Členové: Jméno, příjmení Název týmu Funkce
Lukáš Němec Bajda "B" vedoucí družstva
Stanislav Poledňák Prádelna Hanička vedoucí družstva
Josefa Vykydalová Mouchy octomilky vedoucí družstva
Dana Surá Sluníčka vedoucí družstva
Tomáš Valach Velké Těšany vedoucí družstva
Marek Haloda Velké Těšany zást. vedoucí družstva
Jiří Hýža Velké Těšany trenér
Vlastimil Valášek KM Valášek vedoucí družstva
Roman Andrýsek KM Valášek zást. vedoucí družstva
Tomáš Řezáč Prasopal vedoucí družstva
Lukáš Marek Prasopal zást. vedoucí družstva
Dominik Rezek Naděje vedoucí družstva
Martin Málek Naděje zást. vedoucí družstva

 

Historie OP

Počátky organizované soutěže okresního přeboru v nohejbalu sahají do 90. let minulého století, kdy se pod vedením pana Květoslava Malíka a Miroslava Horáka hrála tato soutěž na území téměř celého okresu. V současné době jsou přihlášeny týmy jen z blízkého okolí Kroměříže, což je velká škoda a chtěli bychom naši soutěž znova vrátit i do bývalých hráčských lokalit jako jsou Morkovice, Bystřice pod Hostýnem, Holešov-Všetuly, Hulín, Chropyně a další. Krátkou vzpomínkou touto cestou chceme poděkovat bývalému předsednictvu OP.

Trocha historie v číslech

První ročník OP byl odehrán již v roce 1988 a dále se tato soutěž hrála nepřetržitě až do roku 2009, kdy v ročnících 1999 a 2000 bylo přihlášeno nejvíce, a to 10 sportovních týmů. Ročníky 2010 až 2012 se za téměř nulového zájmu týmů vůbec neorganizovaly.

V roce 2013 se předsednictvu OV podařilo do okresní soutěže přilákat 7 týmů. Ročníku 2014 se účastnilo celkem 8 týmu a jednalo se o nejvyrovnanější ročník, kdy o celkovém vítězi rozhodovala až vzájemná tabulka mezi prvními třemi týmy. Výsledky všech ročníků této dlouhodobé soutěže, včetně seznamů hráčů, kteří se soutěže zúčastnili, si můžete prohlédnout zde.

Jak se stát účastníkem dalšího ročníku OP

Základní podmínkou pro přihlášení týmu do soutěže OP je účast zástupce týmu na prvním zasedání OVNS nového ročníku, které se obvykle uskuteční začátkem dubna. O přesném termínu budete informováni minimálně 14 dnů předem, a to pozvánkou umístěnou na úvodní stránce tohoto webu.

Další neméně důležitou podmínkou je minimální počet čtyř hráčů, se kterými lze plnohodnotně odehrát celé utkání. Utkání se skládá z šesti zápasů, kdy první a druhá dvojice proti sobě odehrají čtyři zápasy společně s dvěma zápasy trojic jako třetí a poslední, tj. šestý zápas v pořadí. Pak stačí vyplnit soupisku hráčů, čímž je provedena jednoduchá registrace hráčů pro danou soutěž, zaplatit startovné a pak se již těšit ze hry a zvýšené hladiny adrenalinu při soutěžním utkání.

Pro zájemce, kteří mají problém s hřištěm způsobilým k hraní OP, je možnost odehrát domácí zápasy na kurtech NK Bajda Kroměříž. Utkání se hrají v pracovní dny zpravidla ve středy a čtvrtky od 17:00. Po dohodě se soupeřem je možnost zápas přeložit na jiný termín. V hrací dny a termíny je volný vstup na kurty NK Bajda přes „domeček“, tzn. budovu NK Na Sladovnách 1496.

Další informace pro účast a projednávaná témata naleznete na posledním zápisu OVNS č. 1/15.

Pro bližší informace volejte či pište na spojení uvedené v kontaktech.

Share

Stránky nohejbalového klubu